Człowiek Roku magazynu „Czas Wina”

0
Człowiek Roku magazynu „Czas Wina”
f8ea1c7aff521bedaac5eab4cbe3ce1e
Udostępnij:

Jancis Robinson Człowiekiem Roku 2016 magazynu „Czas Wina” – uroczysta Gala odbędzie się 8 października 2016 w Dworze Sieraków.

Tytuł „Człowiek Roku magazynu Czas Wina” przyznawany jest od roku 2010. Laureatami zostają osoby, które na różny sposób promują kulturę winiarską na świecie. W ubiegłych latach tytuł otrzymali m.in. Hugh Johnson, Michel Rolland i Patricia Atkinson. Wydarzenie to jest dla polskich miłośników wina niepowtarzalną okazją do spotkania z największymi, międzynarodowymi autorytetami w dziedzinie wina.

 

Wyróżnione tytułem osoby przyjeżdżają do Polski na zaproszenie magazynu „Czas Wina” – w tym roku Gala nadania tytułu Jancis Robinson odbędzie się: 8 października w Dworze Sieraków.

Kim jest Jancis Robinson?

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych znawczyń wina na świecie. W 1984 roku otrzymała – jako pierwsza osoba spoza handlowej branży winiarskiej – tytuł Master of Wine, zaś w 2003 roku została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Redagowany przez nią The Oxford Companion to Wine od lat stanowi najważniejszy punkt odniesienia dla piszących o winie. W roku 2016 umieściła w nim notkę o polskich winach (przygotowaną przez redaktora magazynu „Czas Wina” Wojciecha Gogolińskiego), wprowadzając tym samym polskie winiarstwo do światowego obiegu informacji. Jej słynny Kurs wiedzy o winie polecany jest jako jeden z najlepszych podręczników. W 2012 roku wraz z Jose Vouillamozem i Julią Harding wydała monumentalne dzieło Wine Grapes opisujące 1368 odmian winorośli używanych do produkcji wina. Jest także – wraz z Hugh Johnsonem – współautorką wielokrotnie wznawianego Wielkiego atlasu świata win.

Od lat jest stałą felietonistką w „The Financial Times” oraz w wielu czasopismach winiarskich – również magazynu „Czas Wina”. Prowadzi bardzo popularną stronę internetową JancisRobinson.com, a także doradza w doborze win dla piwnic królowej Elżbiety II.

Wielka Gala w Dworze Sieraków

Niepowtarzalna okazja by spotkać Jancis Robinson i wziąć udział w uroczystej Gali na jej cześć! Zapraszamy 8 października do pięknych sal Dworu Sieraków na kolację z winami i pełen niespodzianek wieczór. Autorem dań będzie Janusz Fic – wielokrotnie nagradzany i wyróżniany szef kuchni restauracji Dwór Sieraków. Wyboru win dokonają redaktorzy magazynu „Czas Wina”. Zarezerwuj miejsca na ten niepowtarzalny wieczór. Rezerwacja noclegów w recepcji Dworu Sieraków.

Szczegóły tutaj: http://czaswina.pl/aktualnosc/czlowiek-roku-2016

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię