Dyplomowe wina PAW ocenione

1
Dyplomowe wina PAW ocenione
655cf7f08254436b1df6b279ffc38784
Udostępnij:

Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 dobiega końca. Akademickie wina po ocenie dyplomowej trafiły do słuchaczy, którzy je robili w trakcie zajęć.

Za nami już 19 zjazdów SPW 2016. Słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina przygotowują się do testu sprawdzającego zdobytą wiedzę. Jego zaliczenie będzie jednym z elementów egzaminu dyplomowego. Po to, by ułatwić akademikom naukę prowadzący zajęcia zaproponowali kilkugodzinną powtórkę. Pytania od słuchaczy były konkretne i bardzo szczegółowe, co świadczy o wysokim poziome zdobytej przez kursantów wiedzy.

W ramach zajęć wykładowych omówiono podstawy marketingu w winnicy. Zajęcia prowadziła Ewa Wawro. O koniecznych do przejścia procedurach związanych ze sprzedażą wina i dopuszczeniem go do obrotu mówił Zbigniew Krzyżak, Winnica Chodorowa.

W części praktycznej zajęć słuchacze zaprezentowali swoje dyplomowe wina. Pracowali przy nich w kilkuosobowych grupach. Na egzamin dyplomowy przygotowali wino białe półsłodkie z odmiany Jutrzenka, wina różowe z kupażu odmian Marechal Foch i Leon Millot – winifikowane na różnych typach drożdży, czerwone wytrawne z odmian Regent i Rondo oraz musujące również w wydaniu różowym.

Podczas oceny analizowano jakość wina, a w przypadku zauważonych wad, co było ich powodem i jak można jeszcze na tym etapie wady wyeliminować.

Na zakończenie zjazdu słuchacze PAW podzielili między siebie zrobione w trakcie zajęć wina dyplomowe.

W styczniu czeka słuchaczy wspomniany test sprawdzający zdobytą podczas nauki wiedzę. Ostatnim tematem rocznego studium będzie „Praktyka sommelierska w gospodarstwie enoturystycznym i przy promocji wina” – zajęcia poprowadzi Monika Bielka-Vescovi.

Rozdanie dyplomów nastąpi podczas uroczystej kolacji.

Informujemy o tym, że zakończył się nabór na trzecią edycję Studium Praktycznego Winiarstwa 2017. Podobnie jak w latach ubiegłych liczba chętnych przewyższa znacznie ustaloną liczbę osób przyjętych. Wynika to z specyfiki prowadzonych zajęć praktycznych. Przypomnijmy, że z 320 godzin wykładowych zajęć około 100 to zajęcia praktyczne.

Tradycyjnie w ciągu roku PAW prowadzić będzie dodatkowe zapisy na zajęcia wykładowe.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w przepięknym, zabytkowym Pałacu Sroczyńskich w Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 2, gdzie od lat swoją siedzibę ma Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Fundacja Galicja Vitis

{gallery}galerie/19_zjazd_16{/gallery}

1 KOMENTARZ

  1. Prowadzący Podkarpacką Akademię Wina to prawdziwi pasjonaci. I jak widać swoją pasja skutecznie zarażają innych. Przeglądam relacje na bieżąco. Pasja tych ludzi aż bije w oczy. Gratulacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here