Jak założyć winnicę? Słuchacze PAW już to wiedzą!

0
Jak założyć winnicę? Słuchacze PAW już to wiedzą!
67fbf663b0b6a7c227eb8b80a52fdec6
Udostępnij:

Jak nie popełnić błędów przy zakładaniu winnicy? To pytanie podsumowujące ostatnie zajęcia w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle. Teorię uzupełniono integracyjno-szkoleniową degustacją win.

Kolejny zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa za nami. Tym razem słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle uczyli się o odmianach winorośli, podkładkach, kryteriach doboru i rejonizacji odmian. Kolejnym omówionych zagadnieniem był właściwy dobór lokalizacji winnicy. Te , jakże istotne przy planowaniu założenia winnicy tematy omówił Wojciech Bosak.

O najważniejszych odmianach winorośli do uprawy w Polsce, doborze materiału sadzeniowego, rozplanowaniu uprawy, przygotowaniu gleby i technice sadzenia, a także o rozmnażaniu winorośli szczegółowo mówił Roman Myśliwiec.

W sobotę wieczorem słuchacze spotkali się z wykładowcami PAW na integracyjno-szkoleniowym wieczorze. Zdegustowano i omówiono kilkanaście polskich i zagranicznych win.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/5_zjazd_16{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię