Nauka cięcia winorośli

0
Nauka cięcia winorośli
e1a325047b148c9441be2b14c42dc196
Udostępnij:

Kursanci PAW uczyli się cięcia i formowania winorośli. Na zakończenie szkoleniowego weekendu zaopiekowali się wizytówką jasielskich winnych klimatów na Rondzie Solidarności.
Miniony weekend szkoleniowy uczestników rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa, którego organizatorem jest Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle, tym razem poświęcony był w całości prowadzeniu winnicy. Pierwszego dnia poznawali od strony teoretycznej różnorodne formy prowadzenia krzewów oraz zasady prawidłowego cięcia winorośli, sposoby regulacji wzrostu i płodności krzewów oraz ochronę krzewów przed mrozem i przymrozkami.

Drugiego dnia zdobytą wiedzę sprawdzali w praktyce. Początkowo, pod czujnym okiem prowadzących zajęcia, a pod koniec już samodzielnie, przycinali i formowali krzewy winorośli. Przycinane były zarówno krzewy starsze, jak i młode.

Wiosenne cięcie wykonali także na winiarskiej wizytówce Jasła – Rondzie Solidarności, mieszczącym się przy zbiegu prowadzących do Jasła dróg z Tarnowa i Krosna.

Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle prowadzi Fundacja na Rzecz Rozwoju i promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Jasło, patronat medialny sprawuje portal Nasze Winnice.

Ewa Wawro
prezes Fundacji „Galicja Vitis”

{gallery}galerie/3_zjazd_15{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here