Polscy winiarze w Sejmie

0
Polscy winiarze w Sejmie
51fccc7d7519fea84c85898572d90843
Udostępnij:

Dzień 13 kwietnia 2016 roku z całą pewnością zapisze się w historii polskiego winiarstwa. Wykazałbym nadgorliwy entuzjazm stwierdzając, że doszło tego dnia do kolejnego „cudu na Wiejskiej” lecz niewątpliwie mieliśmy okazję uczestniczyć w ważnym dla polskiego wina wydarzeniu. PFPW_Logo_dolSamo spotkanie w Sejmie było następstwem zwołania z inicjatywy Rafała Steca Kongresu Polskich Winiarzy i potwierdziło skuteczność działania powołanej przez tę winiarską inicjatywę Polskiej Federacji Producentów Wina, której działalność zainaugurowaliśmy wczoraj.
Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez Federację pod patronatem Ministra Rolnictwa przy współpracy z parlamentarzystami, których zaangażowanie w sprawy polskiego winiarstwa należy niewątpliwie docenić. Szczególne i absolutnie zasłużone podziękowania należą się Panom Posłom Michałowi Wojtkiewiczowi i Bogdanowi Rzońcy.

Spotkanie zorganizowane zostało w formie konferencji poświęconej problemom funkcjonowania polskiego winiarstwa. Podczas tego wydarzenia, na które licznie przybyli polscy winiarze i zaproszeni przez nich goście (nieco mniej licznie sami parlamentarzyści ale naprawili to wrażenie, co oczywiste, w bardziej atrakcyjnej części drugiej o czym za chwilę). Uroczyście zainaugurowano powstanie Polskiej Federacji Producentów Wina, zaprezentowano polskie regiony winiarskie, oraz co niezwykle istotne – złożono na ręce Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi postulaty zmian w prawie opracowane przez samych winiarzy. W burzliwej dyskusji nakreślone zostały największe patologie polskiego systemu prawnego, które godzą w interesy producentów wina oraz propozycje ich rozwiązania.

Cały artykuł na blogu paragrafwkieliszku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here