Przyjemność dla zmysłów – Domki noclegowe z winiarnią dla smakoszy wina

0
Przyjemność dla zmysłów – Domki noclegowe z winiarnią dla smakoszy wina
enoturystyka domkinawynajeciazwiniarnia
Udostępnij:

Winiarstwo oraz związane z nim społeczne i gospodarcze sfery rozwijało się na przestrzeni wieków – w starożytnych kulturach wino było jednym z elementów, które służyły do uprzyjemniania wolnego czasu, spędzania czasu w towarzystwie, otwierania się na nowe doznania smakowe. Można powiedzieć, że współczesne degustacje win przeprowadzane w winnicach nawiązują do tych tradycji. Jednakże enoturystyka to o wiele więcej niż tylko degustacje.

Enoturystyka – coraz powszechniejsza w Polsce
Turystyka winiarska kojarzona jest głównie z krajami, w których produkowane są najbardziej uznane w świecie smakoszy wina – czyli w krajach Europy Południowej, we Francji czy w Niemczech (gdzie tworzono w XX wieku pierwsze winiarskie ścieżki edukacyjne). Obecnie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów turystyki – co można zauważyć również w Polsce, zarówno w znanych z festiwali winobrania regionach (Zielona Góra), jak i na południu kraju – gdzie znajduje się winnica wraz z noclegami w ekologicznych domkach – Sen i Wino. Warto podkreślić, że w domkach tych panuje optymalny mikroklimat, nawet dla alergików.

Coś więcej niż konsumpcja wina
Enoturystyka to pojęcie szerokie, obejmujące różnorodne formy aktywności związane z winem – a więc odwiedzanie regionów winiarskich, wizyty w winnicach, udział w festiwalach oraz imprezach cyklicznych promujących produkty winiarskie, uczestnictwo w degustacjach, biesiadach. Enoturystyka nieodłącznie wiąże się też z przebywaniem w naturze oraz odpoczynkiem od miejskiego zgiełku. Takie właśnie warunki można odnaleźć w winnicy Sen i Wino, która oferuje noclegi w komfortowo wyposażonych ekologicznych domkach z gliny. Kompleks domków położony jest nieopodal Żywca, skąd biegną liczne szlaki turystyczne i górskie, m.in. do Muzeum Zamkowego, na Golgotę Beskidów. W bliskiej odległości znajdują się również Góra Żar, Barania Góra, Babia Góra, Skrzyczne czy Jezioro Żywieckie, a także inne przyrodnicze atrakcje.

Szansa na relaks dla każdego
Dla gości oprócz szerokich możliwości rekreacyjnych oraz pakietu degustacyjnego regionalnych, wytwarzanych na miejscu win przygotowano również usługę SPA. Sen i Wino to również sauna fińska oraz jacuzzi, masaże relaksacyjne i upiększające, podgrzewany basen w ogrodzie. To doskonałe miejsce na wyjazd okolicznościowy, nie tylko dla znawców wina, ale także dla osób, które dopiero aspirują do tego, by stać się smakoszami tego szlachetnego trunku. Szczególnie, że polskie winiarstwo przeżywa swój dynamiczny rozwój – czego dowodem może być poszerzająca się oferta Sen i Wino. Na terenie kompleksu mile widziane są rodziny, pary, grupy zorganizowane.

artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here