Słuchacze PAW uczyli się oceniać wino i pracowali w winnicy

0
Słuchacze PAW uczyli się oceniać wino i pracowali w winnicy
bb649b5e9b78ccc3d37b687d9b2104de
Udostępnij:

12 zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 prowadzony przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle odbył się w dniach 23-24 lipca br. W sobotę akademicy zaliczyli kolejne ćwiczenia degustacyjne, a w niedzielę zajęcia praktyczne m.in. w jasielskiej winnicy.

Jeśli winiarz nie potrafi ocenić wina, to jak może zrobić dobre wino? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Dlatego w ramach zajęć Studium Praktycznego Winiarstwa sporo miejsca poświęcamy zajęciom degustacyjnym, pod kątem wiedzy potrzebnej w praktyce winiarskiej. Tak było i tym razem. Tradycyjnie przed zajęciami praktycznymi było też trochę teorii. Zajęcia prowadził Wojciech Bosak.

Drugi dzień zajęć słuchacze SPW spędzili w terenie. Najpierw pieczołowicie podwiązywali młode pędy winorośli, robiąc przy tym konieczną selekcję. Potem przycięli pędy winorośli w miniaturowej winnicy rosnącej na Rondzie Solidarności. Na zakończenie zajęć praktycznych odwiedzili winnicę, w której prowadzone były zajęcia praktyczne z wiosennego cięcia i formowania krzewów. Tym razem usuwali „pasierby” i przycinali wierzchołki latorośli.

Pierwsze po wakacyjnej przerwie zajęcia we wrześniu zapowiadają się wyjątków ciekawie. Grupa słuchaczy SPW weźmie udział w trzydniowym wyjeździe szkoleniowym do Egeru.

Fundacja „Galicja Vitis”

{gallery}galerie/12_zjazd_16{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here