Słuchacze PAW zaliczali pierwszy semestr

0
Słuchacze PAW zaliczali pierwszy semestr
feb7e9c589993a5a644987614f09b605
Udostępnij:

Dobiega końca pierwszy semestr Praktycznego Kursu Winiarstwa prowadzonego prze Podkarpacką Akademie Wina w Jaśle. VII zjazd był wyjątkowy.
W miniony weekend (27-28 czerwca) w ramach programu rocznego kursu słuchacze odbyli studyjny wyjazd szkoleniowy. Odwiedzili winnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Łazach. Prowadzący winnicę „Nad Dworskim Potokiem” Adam Kiszka opowiedział historię powstania winnicy, kolejne etapy jej rozwoju, mówił także o proceduralnych problemach, na jakie napotykał po drodze. Oprowadzając grupę po winnicy i przetwórni odpowiadał na zadawane mu przez słuchaczy PAW pytania.

Z Łazów uczestnicy szkolenia wyjazdowego pojechali do gospodarstwa agroturystycznego „Koziarnia” w Smykaniu. Tam odbył się pisemny egzamin semestralny, wyniki którego pozwoliły słuchaczom ocenić ich własne zaangażowanie się w proces dydaktyczny, a co za tym idzie zdobytą wiedzę.

Był też czas na wycieczkę krajoznawczą i wieczorne biesiadowanie. Zachwycali się gościnnością gospodarzy i serwowanymi przez nich potrawami. To był dla nich dobry wzór na przyszłość w prowadzeniu gospodarstwa enoturystycznego.

Następnego dnia grupa zwiedziła tamtejszą winnicę, przetwórnię wina i cydrownię.

Kolejną zwiedzaną przez nich winnicą była „Chodorowa” położona niedaleko Grybowa. Po winnicy i przetwórni oprowadzał słuchaczy Kursu jej współwłaściciel Zbigniew Krzyżak. Przeprowadził także komentowaną degustację swoich win, w tym m.in. Regenta 2014, wina, które podczas tegorocznego V Międzynarodowego Konkursu Win Galicja Vitis 2015 zostało najwyżej ocenionym winem polskim ( więcej o wynikach konkursu:   tutaj   i   tutaj )

Ewa Wawro

{gallery}galerie/10_zjazd_15{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here