Słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 zaliczyli kolejny zjazd

0
Słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 zaliczyli kolejny zjazd
6f393c73a9c9a064c4c50137fe9679b4
Udostępnij:

Mikrobiologia wina, pielęgnacja gleby i odżywianie winorośli – to tematy zajęć przygotowanych w ub. tygodniu przez Podkarpacką Akademię Wina dla słuchaczy rocznego SPW 2016.
Podstawowe procesy biochemiczne zachodzące w winogronach, moszczu i winie oraz warunki do rozwoju różnych pożądanych mikroorganizmów tj. drożdże i bakterie mlekowe, omówił dr. Paweł Satora, pracownik naukowy Katedry Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Technicznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca PAW omówił także bakterie octowe i inne niepożądane mikroorganizmy oraz wywoływane przez nie zmiany oraz antyseptyczne działanie dwutlenku siarki i jego zastosowanie przy produkcji wina.

Mikrobiologią wina słuchacze zajmowali się pierwszego dnia zjazdu (sobota). Kolejny dzień wykładowy poświęcony był żyzności gleby i odżywianiu winorośli. Jak prawidłowo nawozić glebę w zależności od wieku winnicy, a także jak poznać kiedy krzewy winorośli mają za mało potrzebnych składników odżywczych i jak temu zapobiegać mówił dr Janusz Mazurek, wybitny polski specjalista w dziedzinie nawożenia i ochrony roślin.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Kolejny zjazd już 9-10 kwietnia. Zapraszamy chętnych do skorzystania z naszej oferty. Szczegóły na www.akademiawina.org w zakładce szkolenia.

Fundacja „Galicja Vitis”

{gallery}galerie/4_zjazd_16{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here