Warsztaty degustacyjne w ramach XIV edycji MDW

0
Warsztaty degustacyjne w ramach XIV edycji MDW
519cb84dfa56f4e64bd73c0393e49890
Udostępnij:

Jak co roku, w czasie Międzynarodowych Dni Wina zapraszamy na Warsztaty degustacyjne. W ramach XIV edycji MDW przygotowaliśmy:

24 sierpnia, 11.00

„Alkomat i wino, czyli jak degustować odpowiedzialnie”

prowadzenie: Kajetan Zalewski, Tomasz Kolecki

Warsztaty z rodzaju pożytecznych, lecz absolutnie nie pozbawione przyjemności, i nie tylko dla kierowców. Dowiecie się więcej o fizjologii ludzkiego organizmu i metabolizmie alkoholu…

Czy istnieje „bezpieczna” ilość wina, po której można prowadzić? Czy jest taka sama dla wszystkich? Czy budowa ciała i płeć ma wpływ na to, jak działa na nas alkohol?

Uczestnicy warsztatów poznają odpowiedzi na wiele praktycznych pytań związanych z winem i swoim organizmem. Teoria będzie połączona z praktyką – degustacja bardzo dobrych polskich win pozwoli „na przykładach” przekonać się, jak działa alkohol.

Po tych warsztatach z pewnością będziecie wiedzieć jak degustować odpowiedzialnie.
bilety, w cenie 50 zł, dostępne na: https://evenea.pl/event/828053-11xivmdwwarsztaty1

 

24 sierpnia, 13.00

“Polska vs. reszta świata”

prowadzenie: Tomasz Kolecki

Bardzo lubiany przez wszystkich, budzący wiele emocji pojedynek win polskich i zagranicznych. Arbitrem w tym meczu będzie zgromadzona publiczność, a moderatorem jak zwykle: Tomasz Kolecki. Osobiście wybierze on najlepsze polskie etykiety, które uczestnicy warsztatów będą porównywać ze zbliżonymi do nich stylistycznie odpowiednikami, pochodzącymi z tradycyjnych regionów winiarskich. Degustacja oczywiście będzie odbywać się „w ciemno”.

Poprzednie edycje „Polska vs. reszta świata” pokazały, że po obu stronach mogą pojawiać się całkiem nieźli zawodnicy, a wynik pojedynku może bardzo zaskoczyć…

Kto wygra w tym roku? Koniecznie przyjdźcie sprawdzić.

bilety, w cenie 50 zł, dostępne na: https://evenea.pl/event/828053-12xivmdwwarsztaty2

25 sierpnia, 11.00

“Z kieliszkiem dookoła Polski”

prowadzenie WINNICOMANIA

Winiarskie, sensoryczne warsztaty podróżnicze. Po latach, dynamicznego rozwoju polskiego winiarstwa zaczynają się w powoli tworzyć regiony, w których powstaje najwięcej winnic, a wina nabierają specyficznego charakteru. Zapraszamy na degustacyjną podróż po naszym kraju okraszoną opowieściami z enoturystycznych eskapad Winnicomanii. Do tego spora, ale bardzo przystępnie podana dawka wiedzy o winach, winnicach i regionach oraz… to co najważniejsze opowieści o pasji winiarzy.

Koniecznie musicie wybrać się w tą podróż z kieliszkiem dookoła Polski.

bilety, w cenie 50 zł, dostępne na: https://evenea.pl/event/828053-13xivmdwwarsztaty3

 

 

25 sierpnia, 13.00

“ Fuzja podkarpackich smaków: lokalne wina i regionalne produkty”

prowadzenie WINNICOMANIA

Lokalne wina najlepiej smakują z regionalnym jedzeniem. Na warsztatach będziecie mogli skosztować specjalnie przygotowanej fuzji smaków: podkarpackich win i pysznego jedzenia z południowo – wschodniego krańca Polski. Podkarpacie ma bardzo wiele do zaoferowania zarówno w kieliszku, jak i na talerzu. Obiecujemy nie tylko wina likierowe i proziaki, ale dużo, dużo więcej…

Koniecznie musicie skusić się na niepowtarzalną fuzję smaków Podkarpacia, która na długo pozostanie Wam w pamięci.

bilety, w cenie 50 zł, dostępne na: https://evenea.pl/event/828053-14xivmdwwarsztaty4

Wszystkie Warsztaty odbędą się w Salonie Win, w Jaśle, ul. Wyspiańskiego 16.

Organizatorami warsztatów są Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura”, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich i Winnicomania, partnerami: Miasto Jasło i Województwo Podkarpackie.

Patronat medialny: Czas Wina, Ferment. Pismo o winie, Food Service, Nasze Winnice, Polski Portal Enoturystyczny, Przegląd Gastronomiczny, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Vinisfera, Winicjatywa.

Sponsorzy: Salon Win, Pracownia Reklamy Grafika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here