Winiarsko-rekreacyjny wyjazd SWP

0
Winiarsko-rekreacyjny wyjazd SWP
24d767ce6c156eb07b1fc26c266211f5
Udostępnij:

Podkarpaccy winiarze znów się szkolili. Tym razem oprócz szkoleń merytorycznych, był także bogaty program towarzyszący. Przez trzy dni oceniali wino i penetrowali ciekawe miejsca w Magurskim Parku Narodowym.

Wakacyjne spotkanie członków Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia odbyło się d dniach 9-11 sierpnia, w Ośrodku Wczasowo-Wypoczynkowy w Foluszu koło Jasła.

W programie były dwa szkolenia degustacyjne. Uczestnicy oceniali 30 win nagrodzonych podczas III Galicyjskiego Konkursu Win. Poznawali techniki i metody wystawiania not przez jurorów podczas międzynarodowych konkurs winiarskich. Dyskutując uczyli się rozpoznawać wady i zalety degustowanych win. Wieczorami, już w luźniejszej konwencji, spędzali miło czas przy ognisku i grillu.

Roman Myśliwiec, organizator wyjazdu, zadbał także o kondycję członków SWP. W sobotę zaraz po śniadaniu był marsz szlakiem turystycznym na słynny Diabli Kamień w Foluszu, a po obiedzie wycieczka do Magurskiego Wodospadu.

W niedzielę uczestnicy zwiedzili kilka zabytkowych cerkwi w powiecie jasielskim oraz Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Na zakończenie musiały się znów pojawić akcenty winiarskie: odwiedziny w Winnicy Jana w Zarzeczu k. Dębowca i Winnicy Ewy w Jaśle.

To był naprawdę udany i pouczający wyjazd.

Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu ze szkolenia

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here