Wiosenny hit wydawniczy: „Ochrona winorośli”

7
Wiosenny hit wydawniczy: „Ochrona winorośli”
1789963c93f14377406204a5c197f3cc
Udostępnij:

Początkiem kwietnia na rynku wydawniczym ukaże się długo oczekiwana przez polskich winiarzy i winoogrodników pozycja, będąca kompendium dostępnej wiedzy na temat ochrony winorośli. Autorem tego bogato ilustrowanego zdjęciami i tabelami podręcznika pt. „Ochrona winorośli” jest dr Janusz Mazurek, wydawcą Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS.

Poważnym problemem dla rozwijającego się od kilkunastu lat dynamicznie polskiego winiarstwa jest brak fachowej literatury dotyczącej ochrony winorośli. Polscy winiarze zmuszeni są do korzystania z wzorców zagranicznych, głównie słowackich, czeskich i niemieckich. Niestety nie uwzględniają one specyfiki polskich warunków klimatycznych, jak również dostępności środków ochrony roślin.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich winiarzy Fundacja Na Recz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS podjęła się wydania książki, tak bardzo potrzebnej wszystkim uprawiającym winorośl, nie tylko plantatorom, ale także licznym działkowcom.

Książka „Ochrona winorośli” to bogato ilustrowany kolorowymi fotografiami i użytecznymi tabelami podręcznik wiedzy praktycznej niezbędnej dla każdego, kto prowadzi winnicę, niezależnie od tego czy kilkuarową czy kilkunastohektarową. Format: 165×235 mm, liczba stron – 248.

Autorem książki jest najlepszy specjalista w tej dziedzinie dr Janusz Mazurek. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin. Członek Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Obecnie prowadzi własną działalność w zakresie doradztwa w ochronie i nawożeniu roślin ogrodniczych. Jest autorem publikacji naukowych oraz licznych artykułów popularno-naukowych, a także wielu ekspertyz i raportów przygotowywanych dla Zarządów Zieleni Miejskiej, Starostw Powiatowych, Urzędów Gmin i firm prywatnych. Od wielu lat prowadzi zajęcia z ochrony winorośli na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Książka dostępna będzie w sprzedaży wysyłkowej prowadzonej przez Fundację GALICJA VITIS, w księgarniach internetowych oraz wybranych księgarniach stacjonarnych.

Fundacja GALICJA VITIS

7 KOMENTARZE

  1. Dajcie link, gdzie tą pozycje można nabyć wysyłkowo, bo nie mogę znaleźć. !! Autorze z góry dziękuję że to popełniłeś 🙂 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here