Zapowiadają się ciekawe wina!

0
Zapowiadają się ciekawe wina!
eeca348660096e711cd17c1f61fb2519
Udostępnij:

Kursanci PAW pielęgnują fermentujące wina, które przedstawią na egzaminie dyplomowym rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa. Rozszerzają także swoją wiedzę o szereg innych ważnych aspektów w produkcji wina. Pierwszy dzień weekendowych zajęć XVI zjazdu PKW prowadzonego przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle odbył się w przetwórni. Kursanci podzieleni na 3-osobowe grupy z wielkim zaangażowaniem doglądają robionych przez siebie win. Łącznie przerobili tonę winogron.
Uczestnicy Kursu są bardzo zaangażowani i przejęci pracami z winem. Robią wina czerwone, różowe i białe. Sam jestem ciekawy jaki będzie efekt, ale na pewno będą to wina zrobione z pasją – podkreśla Roman Myśliwiec, założyciel Winnicy Golesz w Jaśle oraz Fundacji Na rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa w Polsce „Galicja Vitis”.

Drugiego dnia zjazdu uczestnicy kursu uczyli się o wadach i chorobach wina, ich objawach, przyczynach, zapobieganiu i zwalczaniu. Zajęcia prowadził Wojciech Bosak.

Obowiązujące przepisy polskie i UE dotyczące wyrobu i sprzedaży wina, formalności i wymagania związane ze sprzedażą wina i obciążenia podatkowe przedstawił Radosław Froń.

Przypominamy, że trwa nabór na drugą edycję Praktycznego Kursu Winiarstwa. Pod uwagę brana będzie kolejność zgłoszeń.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Ewa Wawro
prezes Fundacji „Galicja Vitis”

{gallery}galerie/16_zjazd_15{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here