Zapraszamy na kurs degustacji wina

0
Zapraszamy na kurs degustacji wina
e34f0e1c02fdcca3c7fab2bae7fa299d
Udostępnij:

PAW ogłasza nabór na szkolenie pn. „Kurs Degustacji Wina”, zaplanowane na 7 grudnia br. w Jaśle.
Kurs Degustacji Wina to nauka degustacji wina według Systamatic Apporach to Wine Tasting, techniki degustacji, warunki degustacyjne, degustacje konkursowe oraz omówienie systemów punktacji wina. Kurs przeznaczony zarówno dla kadry hoteli, restauracji, kawiarni, a także producentów wina, jak i szerokiej rzeszy konsumentów, miłośników wina. Podczas kursu zostanie omówionych 9 win, różniących się od siebie stylem i metodą produkcji.

Kurs Degustacji Wina prowadzony jest przez Monikę Bielka-Vescovi dyplomowanego sommeliera z dyplomami International Sommelier Guild i WSET Advanced oraz wykładowcę kursów londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust, wykładowcę na studiach podyplomowych „Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura” w Collegium Civitas, wykładowcę enologii na wydziale dietetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jurora na międzynarodowych konkursach winiarskich, dyrektora Szkoły Sommelierów oraz prezesa Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Oto niektóre tematy, które będą omawiane na kursie:

– ocena wyglądu wina (analiza wzrokowa),
– ocena zapachu (analiza zapachowa),
– ocena smaku (analiza smakowa),
– warunki degustacji,
– odpowiedni kieliszek,
– ocena i analiza wina,
– ocena konkursowa wina.

Kurs odbędzie się w niedzielę 7 grudnia 2014 r. w Jaśle w godz. 10.00 – 17.00 z przerwą na obiad 13.00 – 14.00. Miejsce szkolenia zostanie podane na tydzień przed terminem.

Koszt kursu – 70 zł/os, w tym materiały szkoleniowe, serwis kawowy, woda mineralna, pieczywo.

Dodatkową opłatą dla uczestników będzie koszt 9 gatunków win (60 zł/os), które będą zaprezentowane w trakcie wykładów (płatność za wino na miejscu) .
Przy tej okazji wyjaśniamy, że działania szkoleniowe Podkarpackiej Akademii Wina są dofinansowane ze środków publicznych, dlatego odpłatności za użyte do szkoleń wino, nie mogą być regulowane za pośrednictwem konta bankowego Fundacji.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma świadectwo ukończenia kursu potwierdzone przez prowadzącego wykłady.

Równolegle z wypełnieniem i wysłaniem formularza zgłoszeniowego na stronie www.akademiawina.org lub wysłania zgłoszenia na adres sekretariat@akademiawina.org należy uiścić opłatę 70 zł na konto Fundacji „Galicja Vitis”* w terminie do 1 grudnia włącznie. W tytule przelewu prosimy napisać: „Kurs Degustacji Wina”. Liczba miejsc ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

* – Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”
Konto: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
64 2030 0045 1110 0000 0382 1820

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię