VII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

0
VII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle
963c54073e784a324883122381877c85
Udostępnij:

25 wystawców wina, około 100 różnych win, fachowe porady, mnóstwo turystów z całej Polski, a przede wszystkim niekończące się rozmowy tak wyglądały VII Międzynarodowe Dni Wina, które odbyły się w Jaśle w ostatni weekend.

 

– Jak w każdym kraju są wina lepsze i gorsze, ale myślę, że średnia jakość naszej produkcji wcale nie odbiega od Środkowej Europy. Trzeba jednak podkreślić, że Podkarpacie było zawsze w czołówce polskiego winiarstwa – mówił Wojciech Bosak z Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, krytyk i znawca wina.
Międzynarodowe Dni wina z roku na rok przyciągają coraz większą rzeszę turystów, którzy przyjeżdżają do Jasła specjalnie na tę okazję. – Spragnieni smaków południa pokonaliśmy 400 km specjalnie na te imprezę. Eskapada pozostanie na długo w pamięci; ogromy wybór win, pyszna degustacja, wspaniała organizacja – mówili państwo Kalatowie, turyści z Warszawy.

Jak podkreślał Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego wino z podkarpackich winnic już stało się jednym z produktów promujących Podkarpacie. – Jasielskie dni wina są bardzo ważną imprezą szczególnie w tym roku, gdyż Podkarpacie rozpoczęło ten rok pod hasłem Jasła i Podkarpackiego Trójmiasta. Te właśnie te wina, które są tutaj wystawiane, były naszą pierwszą marką pokazaną po objęciu przewodnictwa w Domu Polski Wschodniej w Brukseli – podkreślał. M. Karapyta.

W imprezie uczestniczyło wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego, Alicja Wosik, wicewojewoda podkarpacki; parlamentarzyści: Marek Rząsa, Małgorzata Marcinkiewicz; władze miast partnerskich Jasła , włodarze Podkarpackiego Trójmiasta Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka i Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię