Wybuch w Gamracie. Dwie osoby ciężko poparzone

0
Wybuch w Gamracie. Dwie osoby ciężko poparzone
700226d13b56ab5f2f0330a17a7ee485
Udostępnij:

Na wydziale specjalnym na Zakładzie Produkcji Specjalnej Gamrat sp. z o.o. Grupa Bumar, doszło do wybuchu. Poważnie poparzeni zostali dwaj pracownicy.

Do wypadku doszło dziś ok. godziny 13-tej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy poparzeni pracowali przy toczeniu prochu.

– Huk był niesamowitym, jak wybuch bomby – relacjonuje mężczyzna mieszkający w jednym z bloków w Gamracie. – Nie pierwszy takie huki słychać z zakładu, ale tym razem było inaczej. A po chwili syreny karek, wiedzieliśmy że co się musiało złego wydarzyć.

– Przywieziono do nas dwóch poparzonych mężczyzn – informuje Szymon Niemiec, dyrektor ds. lecznictwa jasielskiego szpitala. – Jeden z mężczyzn został przyjęty na Oddział Chirurgii w Jaśle z oparzeniami drugiego stopnia twarzy i obu rąk. Dugi przetransportowany został helikopterem do Centrum Leczenia Oparzeń w Szpitalu Rydygiera w Krakowie. Był w stanie stabilnym, ale z głębokimi oparzeniami trzeciego stopnia twarzy i dłoni – wyjaśnia Niemiec.

Poparzony bardziej mężczyzna to 23-letni Rafał, od niedawne pracował w zakładzie. Drugi z poszkodowanych to 51-letni Zbigniew S.

Z prezesem firmy Andrzejem Cholewiakiem nie udało nam się dziś skontaktować.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here