Zapraszamy na II Łódzki Festiwal Win Polskich

0
Zapraszamy na II Łódzki Festiwal Win Polskich
b6004aaf43dbcfb743aa1b54a758f57d
Udostępnij:

W sobotę 14 maja w Klubie Wino na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się druga edycja Łódzkiego Festiwalu Win Polskich, w trakcie którego do Łodzi zawitają przedstawiciele dziesięciu najlepszych winnic w naszym kraju. Otwarte degustacje, spotkania z winiarzami, specjalne menu i koncert, to najważniejsze atrakcje tego wydarzenia.
Polskie wina z roku na rok zyskują na jakości, a co za tym idzie również na popularności. Coraz większy ich wybór dostępny jest w sklepach winiarskich, a smakiem konkurować mogą coraz częściej z trunkami z najsłynniejszych rejonów winiarskich na świecie. O tym, że warto sięgać po winne trunki polskiej produkcji przekonać będą mogli się goście II Łódzkiego Festiwalu Win Polskich organizowanego w wine barze Klub Wino (Piotrkowska 217) w sobotę 14 maja. W trakcie całodniowego wydarzenia odbędą się otwarte i zamknięte degustacje win, after party z koncertem muzyki na żywo oraz konkursy dla gości. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane menu na ten dzień przez szefa kuchni Klubu Wino – Bartka Pagacza.

Otwarta degustacja (10 winiarzy, 44 wina)

Festiwal rozpocznie się o godzinie 14.00 otwartą degustacją, w której udział mogą wziąć wszyscy goście, którzy odwiedzą tego dnia podwórko przy Piotrkowskiej 217. Do Klubu Wino przyjadą właściciele i przedstawiciele dziesięciu najlepszych winnic z całej Polski, którzy zaprezentują swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach na świeżym powietrzu. W cenie 25 zł (plus 5 zł kaucji zwrotnej za kieliszek) każdy gość Festiwalu otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i ich win. Tak przygotowani uczestnicy degustacji będą mogli krążyć pomiędzy stoiskami i delektować się gronowymi trunkami, a przy okazji dowiedzieć się więcej o krajowym winiarstwie i porozmawiać z winiarzami. Będzie to świetna okazja, aby spróbować krajowych win białych, czerwonych, różowych, wytrawnych, słodkich, a nawet musujących. Degustacja otwarta potrwa do godziny 19.00 (lub do wyczerpania win).

Podczas imprezy zorganizowany zostanie konkurs na najlepsze wino Festiwalu 2015 (w kilku kategoriach) i przyznane zostaną wyróżnienia dla najlepszych win. Urna na głosy zostanie ustawiona na środku podwórka. Spośród gości, którzy zagłosują wyłonieni zostaną, drogą losowania, trzej zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody od Klubu Wino.

Degustacje komentowane

W trakcie Festiwalu w Klubie Wino odbędzie się jedna degustacja komentowana. Każdy z winiarzy goszczących tego dnia w Łodzi zaprezentuje w ich trakcie swoje popisowe wino. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 14.30 i poprowadzi ją redaktor naczelny Magazynu WINO Tomasz Prange-Barczyński, który przybliży temat polskiego winiarstwa na przykładzie win od 10 uczestniczących winnic. Zaprezentowane zostanie więc 10 win. Udział kosztuje 60 zł od osoby i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy, których dokonywać można w Klubie Wino (max 15 miejsc).

Menu festiwalowe, koncert jazzowy i afterparty

Festiwal Win Polskich, to nie tylko gronowe trunki. Wino doskonale komponuje się z jedzeniem, dlatego przygotowaliśmy dla gości również kulinarne atrakcje. Inspirowane tematem wydarzenia potrawy przygotuje Bartek Pagacz, szef kuchni Klubu Wino. Specjalne menu na 14.05:
– szparagi białe/ migdały/ sos truskawkowy
– karczoch/ orzechy włoskie/ser kozi
– boczek wędzony/boczniaki/Natka pietruszki
– truskawki/ burak /bazylia
– rabarbar/biała czekolada/mięta

II Łódzki Festiwal Win Polskich w Klubie Wino zakończy afterparty , które rozpocznie się o godzinie 20.00. W jego trakcie duża część polskich win sprzedawanych będzie w wine barze na kieliszki lub na butelki. Wieczór umili koncert duetu jazzowego Live Session. Live Session to Marta Sobczak – piano oraz Kamila Jaskrowska – wokal.

Więcej informacji udziela:

Michał Rutkowski
Tel. 602 769 699
E-mail: michal@klubwino.pl

Pełna lista wystawców:

Winnica Srebrna Góra
Winnica DOM Bliskowice
Winnica Nad Jarem
Winnica Dziedzic 44
Winnice Wzgórz Trzebnickich
Winnica Płochockich
Winnica Male Dobre
Winnica Turnau
Winnica Hiki
Winnica Spotkaniówka

Partnerzy Festiwalu:

Piotrkowska 217
Tom-Gast

Patroni medialni Festiwalu:

Winicjatywa
Magazyn Wino
Vinisfera
Jemy w Łodzi
NaszeWinnice.pl

Bieżące informacje dot. festiwalu na: https://www.facebook.com/events/858973904212084/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here