10 powodów, dla których warto pić czerwone wino!

0
10 powodów, dla których warto pić czerwone wino!
3fcd8f90952a19354e6b0c4b58be99e3
Udostępnij:

Wypijanie lampki czerwonego wina potrafi zdziałać cuda! Najnowsze badania potwierdzają, że picie czerwonego wina przynosi mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia. Ten trunek chroni nas przed rakiem, zwiększa libido i pomaga utrzymać smukłą sylwetkę!
1. Zapewnia długowieczność

Wszystko dzięki wysokiej zawartości resweratrolu, niezwykle silnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności – SIR2, więc wydłuża życie i odmładza. Mimo że resweratrol nie jest jeszcze przebadany na ludziach, a jedynie na myszach, to budzi ogromne nadzieje. Gdy pierwsze wyniki badań opublikowano na łamach prestiżowego tygodnika naukowego „Nature”, Amerykanie na pniu wykupili cały zapas tabletek z resweratrolem, które były dostępne na rynku, nie zważając na to, że na razie są zarejestrowane do sprzedaży w USA wyłącznie do celów… weterynaryjnych. Tymczasem, jak wynika z pilotażowych testów, na ludzi resweratrol działa skuteczniej pod postacią trunku niż tabletek. Uwaga! Ważne, jakie wino pijemy. Czerwone zawiera średnio pięć razy więcej resweratrolu niż białe. Nie bez znaczenia jest także szczep winogron użytych do produkcji trunku – wino pochodzące ze szczepu pinot noir jest kilkakrotnie bogatsze w resweratrol niż cabernet sauvignon.

2. Poprawia pracę mózgu i usprawnia pamięć

Alkohol poprawia krążenie, a co za tym idzie – odżywienie mózgu. „Kiedy robiąc sekcję, widzę czyściutkie, bez śladu cholesterolu, naczynia mózgowe, to wiem, że mam przed sobą kogoś, kto swego czasu za kołnierz nie wylewał” – mawiał wybitny polski neurolog prof. Mirosław Mossakowski.

3. Jest lekarstwem dla serca

Obecne w winie procyjanidyny dezaktywują tzw. endotelinę-1, uniemożliwiając jej przekształcenie cholesterolu do twardszej, bardziej niebezpiecznej dla tętnic postaci. Uwaga! Nie każde wino ma taką samą zawartość procyjanidów – najwięcej jest ich w trunkach z prowincji Nuoro na Sardynii. Jak widać, nieprzypadkowo ta górzysta kraina to miejsce, w którym żyje najwięcej na świecie stuletnich mężczyzn.

Cały artykuł na fitness.sport.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię