Bąbelkowy zawrót głowy; jak wybrać idealne wino musujące?

0
Bąbelkowy zawrót głowy; jak wybrać idealne wino musujące?
dd5c623449414fc88253ba0a5cd4d3e1
Udostępnij:

Nie ma lepszej pory niż Święta, Sylwester i karnawał by uzbroić się w solidny zapas win musujących, szampanów i cieszyć się ich nadzwyczajnym urokiem przez cały rok. Ale czym tak naprawdę jest Szampan? Co z Prossecco, Asti, Sektami i Cavą? Jak wybrać idealny właśnie dla nas napój z bąbelkami, wyjaśniają i doradzają eksperci Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Dostępność butelek win musujących jest teraz ogromna, pamiętajmy jednak, że nie to, co dużo kosztuje, a to co dobrze smakuje powinno być naszym podstawowym kryterium wyboru. Każdy z entuzjastów wina ma swoje indywidualne odczucie przyjemności smaku, koncentracji i profilu aromatów, kwasowości, perlistości i poziomu słodyczy. Każdy więc ma szansę, zaopatrzyć się w skrojoną na miarę upodobań i gustów, kolekcję win.

Warto pamiętać, iż podstawową zasadą czerpania przyjemności z raczenia się musującym trunkiem jest podanie go we właściwej temperaturze. Koniecznie mocno schłodzone, dlatego, że każde bąbelki podane zbyt ciepłe utracą swoją urodę, aromat, żywiołowość, staną się nudne, mniej zadziorne i mniej wesołe. A to o radość z picia bąbelków przecież chodzi. Czym różnią się poszczególne gatunki win?

Cały artykuł na portalspozywczy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here