Pierwszy dron dla celów rolniczych

0
Pierwszy dron dla celów rolniczych
31d056b7a668d052ce81de69c4a46262

W piątek, 27 listopada 2015 roku, w siedzibie DJI w Schenzen miała miejsce premiera pierwszego drona tej marki, przeznaczonego do opryskiwania upraw. DJI Agras MG-1 jest odporny na kurz oraz wodę, a jego konstrukcja została wykonana z korodoodpornych materiałów. Da się go łatwo opłukać i złożyć do transportu lub do przechowywania.

Ośmiowirnikowa maszyna może wziąć na pokład ponad 10 kilogramów oprysku. W ciągu godziny urządzenie może opryskać nawet 4 hektary pola. Według wyliczeń, zastosowanie niniejszego drona pozwala wykonywać oprysk nawet 40-krotnie szybciej niż ręcznie. Urządzenie rozwija prędkość przekraczającą 8 metrów na sekundę i w czasie lotu dostosowuje do prędkości lotu intensywność oprysku.

“Uruchomienie drona do zastosowań rolniczych pokazuje nasze podstawy merytoryczne oraz potencjał rozwojowy” – powiedział CEO i założyciel DJI Frank Wang. “Pokazując światu niniejszy produkt pokazaliśmy, że DJI może służyć nie tylko masowym odbiorcom, lecz także opracowywać wysoko wyspecjalizowane rozwiązania dla bardziej wymagających klientów” – dodał Wang.

Agras został ponadto wyposażony w przemysłowy kontroler lotu i radar mikrofalowy, który potrafi określić wysokość drona z dokładnością do centymetrów. W czasie lotu dron skanuje obszar nad którym się znajduje, utrzymując jednocześnie stałą wysokość i odległość od opryskiwanych roślin, co jest kluczowe, by podać na te rośliny odpowiednią dawkę oprysku. Na pokładzie urządzenia znajduje się także moduł DJI LIghtbride 2.

Cały tekst na dji.aeromind.pl

Udostępnij:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię