Pierwszy dron dla celów rolniczych

0
Pierwszy dron dla celów rolniczych
31d056b7a668d052ce81de69c4a46262
Udostępnij:

W piątek, 27 listopada 2015 roku, w siedzibie DJI w Schenzen miała miejsce premiera pierwszego drona tej marki, przeznaczonego do opryskiwania upraw. DJI Agras MG-1 jest odporny na kurz oraz wodę, a jego konstrukcja została wykonana z korodoodpornych materiałów. Da się go łatwo opłukać i złożyć do transportu lub do przechowywania.

Ośmiowirnikowa maszyna może wziąć na pokład ponad 10 kilogramów oprysku. W ciągu godziny urządzenie może opryskać nawet 4 hektary pola. Według wyliczeń, zastosowanie niniejszego drona pozwala wykonywać oprysk nawet 40-krotnie szybciej niż ręcznie. Urządzenie rozwija prędkość przekraczającą 8 metrów na sekundę i w czasie lotu dostosowuje do prędkości lotu intensywność oprysku.

“Uruchomienie drona do zastosowań rolniczych pokazuje nasze podstawy merytoryczne oraz potencjał rozwojowy” – powiedział CEO i założyciel DJI Frank Wang. “Pokazując światu niniejszy produkt pokazaliśmy, że DJI może służyć nie tylko masowym odbiorcom, lecz także opracowywać wysoko wyspecjalizowane rozwiązania dla bardziej wymagających klientów” – dodał Wang.

Agras został ponadto wyposażony w przemysłowy kontroler lotu i radar mikrofalowy, który potrafi określić wysokość drona z dokładnością do centymetrów. W czasie lotu dron skanuje obszar nad którym się znajduje, utrzymując jednocześnie stałą wysokość i odległość od opryskiwanych roślin, co jest kluczowe, by podać na te rośliny odpowiednią dawkę oprysku. Na pokładzie urządzenia znajduje się także moduł DJI LIghtbride 2.

Cały tekst na dji.aeromind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię