Roundup znaleziony w prawie wszystkich gatunkach piwa i wina… nawet w ekologicznych!

0
Roundup znaleziony w prawie wszystkich gatunkach piwa i wina… nawet w ekologicznych!
82dbf6cae1772ebce3f61a4b34447ba4
Udostępnij:

Przeprowadzone w USA testy wykazały, że 19 z 20 badanych marek piw i win zawierało glifosat, włącznie z markami ekologicznymi. Glifosat jest głównym środkiem popularnego herbicydu, Roundupu, i podejrzewany jest o wywoływanie nowotworów.

Większość produktów spożywczych, które spożywamy, przebywa długą i krętą drogę zanim trafi na nasze stoły. Niezależnie od tego, czy są to jaja z hodowli przemysłowych, przetworzony kurczak, świeże owoce z egzotycznych krajów, owoce morza z dalekich oceanów, czy kieliszek wina lub zimne piwo, zazwyczaj zakładamy, że to, co jemy, jest ogólnie zdrowe lub przynajmniej nie zaszkodzi nam, jeśli będziemy to spożywać z umiarem.

Jednak raport amerykańskiej grupy PIRG ds. Nadzoru Publicznego ujawnił, że większość najlepszych piw i win w Stanach Zjednoczonych jest zanieczyszczona glifosatem, głównym składnikiem Roundupu.

Roundup to kontrowersyjny herbicyd, który według badań Światowej Organizacji Zdrowia oraz stanu Kalifornia ma związek z rakiem i innymi problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach tysiące ludzi obwiniało Monsanto za to, że jest kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do ich zachorowania na nowotwór.

Cały artykuł na   polakuleczsiesam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here