Wino najczęściej kupowanym alkoholem na zagranicznych wycieczkach

0
Wino najczęściej kupowanym alkoholem na zagranicznych wycieczkach
346cfc4cda7a853e9a165b7df6f7b442
Udostępnij:

Wino jest najczęściej kupowanym i przywożonym alkoholem z wyjazdów wakacyjnych np. do Hiszpanii czy Portugalii ze względu na jego dobrą jakość i niską cenę. Przepisy unijne dopuszczają przywiezienie aż 90 litrów tego trunku na każdą dorosłą osobę. Właściwy transport wina w lecie jest jednak obarczony kilkoma warunkami.
Z zagranicznego urlopu możemy przywieźć bardzo duże ilości alkoholu. Najchętniej przywozimy wino, warto jednak mieć na uwadze fakt, że potrzebuje ono specjalnych warunków transportu. Jeśli nie jesteśmy w stanie ich zapewnić musimy liczyć się z tym, że nasz alkohol nie będzie już smakować tak jak podczas wizyty w hiszpańskiej winiarni.

Ilości alkoholu, które możemy legalnie przywieźć ze sobą z wakacyjnych podróży reguluje Ustawa z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym. Limity alkoholu różnią się, w zależności od miejsc, z których go przywozimy.

Największe ilości możemy zabrać ze sobą z krajów należących do Unii Europejskiej. W naszych bagażach może znaleźć się aż 90 litrów wina, 110 litrów piwa, 20 litrów produktów pośrednich oraz 10 litrów alkoholu etylowego. Ilości alkoholu liczone są „na osobę” dlatego np. przeciętna rodzina z dzieckiem, które ukończyło 18 lat, może przywieźć ze sobą do kraju nawet 270 litów wina.

Cały artykuł ma Portal Spożywczy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here