Trwa nabór na szkolenie – „Enoturystyka dla wszystkich”

0
Trwa nabór na szkolenie – „Enoturystyka dla wszystkich”
c3562f2e9521020de502f370ac3fbe48
Udostępnij:

„Enoturystyka dla wszystkich” – to kolejne szkolenie weekendowe przygotowane przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Adresowane jest nie tylko do pracowników biur podróży i organizatorów wyjazdów turystycznych. Zdobyta wiedza pozwoli miłośnikom enoturystyki na poznanie europejskich standardów w tej branży, co przyczyni się do bardziej świadomych wyborów spośród ofert wyjazdowych.

Szkolenie zaplanowane jest w dniach 11-12 kwietnia br. Pierwszy dzień wykładowy odbędzie się w Pałacu Sroczyńskich w Jaśle (siedzibie Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego). Drugiego dnia organizatorzy zapraszają uczestników na studyjny wyjazd szkoleniowy. Odwiedzą trzy podjasielskie winnice (zapoznanie się z ofertą enoturystyczną gospodarstw, zwiedzanie winnic i przetwórni, degustacja win).

Koszt szkoleń:

– pierwszy dzień wykładowy – 150 zł/osoby (w cenie materiały szkoleniowe i serwis kawowy)
– drugi dzień wyjazdowy – 200 zł/osoby (w cenie transport i degustacja win)

Szkolenia rozpoczynają się o godz. 10,. planowane zakończenie godz. 17.

Prowadzący:

Małgorzata Hałkowska – właścicielka Biura Podróży Madart w Jaśle, od kilkunastu lat żywo zainteresowana rozwojem turystyki winiarskiej, zarówno krajowej, jak i zagranicznej.

Ewa Wawro – dziennikarz, autorka książek o enoturystyce, właścicielka winnicy, prezes Fundacji na rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia.

Na szkolenie można zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie PAW http://akademiawina.org/index.php/event/zgloszenie-rejestracja lub mailem na adres sekretariat@akademiawina.org

Szkolenia odbędą się przy minimum 15 uczestnikach. W przypadku odwołania szkolenia organizatorzy gwarantują zwrot wpłaconej na wskazane konto opłaty.

Program szkolenia:

11 kwiecień br. (sobota)

1.Geografia najważniejszych regionów winiarskich w Europie (enoturystyka a Ustawa o Usługach Turystycznych, najciekawsze regiony enoturystyczne, tradycyjne święta i obrzędy winiarskie w krajach o wielowiekowej tradycji uprawy winnej latorośli, produkty turystyczne powstające w oparciu o winnice, współpraca winiarnia – biuro podróży) – 2 godz.

2.Specyfika produktu enoturystycznego w Polsce i w krajach wyszehradzkich (charakterystyka enoturystyki w krajach grupy wyszehradzkiej – Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, baza tworzenia krótkich 2-3 dniowych programów enoturystycznych – 2 godz.

3. Marketing w winnicy (przygotowanie gospodarstwa winiarskiego pod kątem usług enoturystycznych, program zwiedzania, przygotowanie degustacji, sprzedaż wina w przetwórni, wizualizacja gospodarstwa winiarskiego, działania okołowiniarskie, winiarska ścieżka) – 2 godz.

4. Podstawy degustacji i oceny wina – 2 godz.

12 kwietnia br. (niedziela)

– wyjazd studyjny do 3 winnic w okolicach Jasła (zapoznanie się z ofertą enoturystyczną gospodarstw, zwiedzanie winnic i przetwórni, degustacja win).

 W imieniu Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle serdecznie zapraszamy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here